Alla inlägg den 24 april 2009
Efter en helskön dag i solen och en god middag hemma med Fredrik och Mini så hamnade vi till slut i Haga..
De e så mysigt här ute hos mammzen. Vi har suttit ute och eldat och bara myst, med en bärs och alla hundarna springandes runt omkring.
Nu ha vi precis kommit in här och tänt en brasa inne också, för det börja bli lite kyligt inne.. Så nu blir det snart fika och film..
Mys Mys Mys.. Livet känns ganska härligt idag <3
Har varit ute och promenerat vid älven och det är ju bara såååå underbart skönt väder ute!
Tog med kameran och knäppte lite "Minibilder" till hemsidan..
Tänkte att jag skulle bjuda på några här också...
Nu ska jag synda.... Har skickat iväg Fredrik för å köpa glass :)
Blev ju helt dyngslut o svettig bara av att gå upp till sjukan ju! Å som vanligt stack dom mig sönder och samman i armvecken :(
Mini va ju rolig hon! Sprang omkring in på alla olika rum på mammas jobb och var inte ett dugg rädd för nånting. Hon är verkligen en liten tuffing!
Nu ha vi nyss ätit och funderar på att gå ner till vindskyddet och sitta där i solen en stund, men ja måste vila lite först. Jäsa maten och bara ligga! Mini också, hon e helt slut! Hon har aldrig gått sådär långt nån endaste gång!!!
Få se om man får till nå bra bilder till hemsidan sen då.. Tänkte ju att man skulle lägga upp ett album för varje vecka.. Men ja har glömt kolla hur länge man fick ha den gratis, för det kmr säääkert börja kosta pengar efter ett tag... Men men. Den dagen den sorgen!
Glöm Dina Bekymmer!
I morgon kommer nya
Ja nu e man klar för att promenera upp till sjukhuset.
Ska ta Mini med mig så får hon va hos mamma på Lärkan medans ja tar mina prover. Hon kommer ju bli helt slut av den promenaden, så sne behöver nog inte hon mer motion idag.
Men ja mår inge vidare idag, har ont i magen och lite feber.. Men va fan, man måste ju kunna röra på sig lite grann ändå utan å dö!
Sitter här och dricker te med vispgrädde och har feber :(
Men de e rätt mysigt att kliva upp tidigt på morgonen..iaf när man vet att man får gå och lägga sig igen sen :)
Så nu ska ja krypa ner under täcket igen och sova några timmar till.
Sen blir det en tripp upp till sjukhuset för lite blodprover.
Åker ju till Umeå på onsdag, så de e lika bra å ta proverna i tid så man är säker på att dom hinner få provsvaren..
Puss och god morgon
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||||
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | |||
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | |||
20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | |||
27 | 28 | 29 | 30 | ||||||
|